Тала (англ. «Tala») – сучасна грошова одиниця Самоа, що була введена замість місцевого фунта через 5 років після проголошення незалежності від Нової Зеландії, у 1967 році. Також сувенірна тала карбується для Токелау – новозеландської залежної території.
Самоанська тала поділяється на 100 сене. Монети найменування (пам'ятні та ювілейні значної кількості різновидів) карбуються із недорогоцінних сплавів, срібла та золота з 1967 р. Перша ж обігова тала датована 1984 роком та виготовлена мільйонним тиражем у формі семигранника; перевипуски даної монети пізніших років та зменшеного розміру використовуються у грошовому обігу і по сьогодні.
Крім самоанської, в середовищі нумізматів відома також тала Токелау – залежної території Нової Зеландії, в межах якої у якості грошей циркулюють саме новозеландські долари. Проте з 1978 р. для туристів та колекціонерів випускаються монети островів, номінал яких вказується як тала. Переважно срібні та золоті монети присвячені найрізноманітнішим, часто неочікуваним, темам, містять чудернацькі сюжети: динозаври, Олімпійські ігри, космос...
Тала Токелау | Tala Tokelau Islands
1 тала (долар) Токелау = 100 центів
монета Токелау: 1 Тала (Tala) – 1980
Стосовно походження назви монети тала, то це слово є ні чим іншим як написанням терміну «долар» самоанською мовою. У випадку з тала Токелау – запис найменування офіційної місцевої валюти, – новозеландського долара.