КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет нумізматичний словник

ТАЛА | TALA

Монета тала у грошовому обігу країн світу

Тала (англ. «Tala») – сучасна грошова одиниця Самоа, що була введена замість місцевого фунта через 5 років після проголошення незалежності від Нової Зеландії, у 1967 році. Також сувенірна тала карбується для Токелау – новозеландської залежної території.

Самоанська тала поділяється на 100 сене. Монети найменування (пам'ятні та ювілейні значної кількості різновидів) карбуються із недорогоцінних сплавів, срібла та золота з 1967 р. Перша ж обігова тала датована 1984 роком та виготовлена мільйонним тиражем у формі семигранника; перевипуски даної монети пізніших років та зменшеного розміру використовуються у грошовому обігу і по сьогодні.

Тала Самоа | Tala Samoa

1 тала Самоа = 100 сене

монета Самоа: 1 Тала (Tala) – 1976монета Самоа: 1 Тала (Tala) – 1976

монета Самоа: 1 Тала (Tala) – 1976

Крім самоанської, в середовищі нумізматів відома також тала Токелау – залежної території Нової Зеландії, в межах якої у якості грошей циркулюють саме новозеландські долари. Проте з 1978 р. для туристів та колекціонерів випускаються монети островів, номінал яких вказується як тала. Переважно срібні та золоті монети присвячені найрізноманітнішим, часто неочікуваним, темам, містять чудернацькі сюжети: динозаври, Олімпійські ігри, космос...

Тала Токелау | Tala Tokelau Islands

1 тала (долар) Токелау = 100 центів

монета Токелау: 1 Тала (Tala) – 1980монета Токелау: 1 Тала (Tala) – 1980

монета Токелау: 1 Тала (Tala) – 1980

Стосовно походження назви монети тала, то це слово є ні чим іншим як написанням терміну «долар» самоанською мовою. У випадку з тала Токелау – запис найменування офіційної місцевої валюти, – новозеландського долара.

всі країни світу

монети України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини