КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет Герб Антигуа і Барбуди нумізматичний словник

монети Антигуа і Барбуди | Antigua and Barbuda coins

1 Східно-Карибський Долар = 100 Центів

Середня вартість монет розрахована в USD за курсом НБУ на дату фіксації. Ціни вказані виключно для ознайомлення. Монети з приватної колекції.

Східно-Карибські держави: Ангілья + Антигуа і Барбуда + Гренада + Домініка + Монтсеррат + Сент-Вінсент і Гренадини + Сент-Кіттс і Невіс + Сент-Люсія

Британська Залежна Територія Антигуа 1632-1981 1
Антигуа і Барбуда 1981-  

Перша монета Антигуа і Барбуди (точніше Антигуа) - мідний фартинг 1836 року. У 1970 році в ряді країн Карибського басейну було випущено серію 4-доларових монет, присвячених FAO (Food and Agriculture Organization - Продовольча та сільськогосподарська організація ООН); 4 долари Антигуа виконані з мідно-нікелевого сплаву, містять зображення герба та легенду англ. "Antigua". У 1981 році Антигуа стає незалежною від Великої Британії; з цього часу на місцевих пам'ятних монетах зазначається назва новоутвореної держави - англ. "Antigua and Barbuda".
Станом на 2010 рік валютою Антигуа і Барбуди є Східно-Карибський долар (англ. "East Caribbean dollar", XCD), що поділяється на 100 центів. Східно-Карибський долар перебуває у грошовому обігу країн-членів Організації Східно-Карибських держав (Антигуа і Барбуда, Гренада, Домініка, Монтсеррат, Сент-Вінсент і Гренадини, Сент-Кіттс і Невіс, Сент-Люсія) та на острові Ангілья, при чому кожна з цих 8 країн випускає лише власні пам'ятні монети (обігові ж грошові знаки є спільними); з 1976 року Східно-Карибський долар жорстко прив'язаний до долара Сполучених Штатів Америки за курсом 2,7 XCD = 1 US$.

- Британська Залежна Територія Антигуа (1632-1981): 1 Східно-Карибський Долар = 100 Центів -

4 Долари (Dollars) - 1970 - Антигуа і Барбуда4 Долари (Dollars) - 1970 - Антигуа і Барбуда

4 Долари (Dollars) - 1970 - мідно-нікелевий сплав - 38,5 мм - 28,3 г - цукрова тростина та бананова гілка
серія монет FAO - англ. "Grow more food for mankind" ("Виробляти більше продуктів харчування для всього людства")
англ. "Inauguration of the Caribbean Development" ("Початок карибського розвитку") - герб Антигуа і Барбуди
- ціна монети: $50,0 -

up
долар всі країни світу dollar