каталог монет Колекція монет світу Деми Юрія нумізматичний словник

ПРО САЙТ «КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ СВІТУ ДЕМИ ЮРІЯ»

Що являє собою цей сайт, а також коротко про дану колекцію монет

FAQ для нумізматів

FB_dema.com.ua

Приємно відзначити, що останнім часом спостерігаю зростання інтересу до нумізматики серед молоді. З’являється багато однодумців та, відповідно, конкурентів :). І це – прекрасно: є з ким і про що поспілкуватися…

За час існування сайту довелося без перебільшення сотні разів відповідати на питання, що стосуються роботи даного он-лайн каталогу або ж колекції.

Ось найбільш розповсюджені питання та відповіді на них:

1. Всі монети, представлені на сайті, є в колекції?

– Так.

2. По якому принципу я колекціоную, вірніше – збираю, монети (багатьох обурює/дивує, що сайт про все і ні про що одночасно)?

– Спочатку, у середині 90-х, збирав все підряд – без жодної системи чи закономірності. Важливим вважав єдиний момент: щоб тієї чи іншої монети ще не було у зібранні. І не суттєво, був то черговий угорський копійчаний форинт, чи відносно рідкісний мідяк Петра І.

Почавши ж роботу над сайтом, паралельно вирішив систематизувати мої «скарби». Станом на 2009-й рік це були, якщо не помиляюся, 110 монет загальною вартістю доларів 10-20… Задумався над пріоритетами.

Всі досвідчені нумізмати в один голос переконують не гнатися за всім і одразу, а вибрати якусь одну, вузькоспеціалізовану тему: монети Царської Росії, пам’ятні та ювілейні монети України, квотери США, талери, колоніальна Британія, німецькі землі, срібні монети світу із портретами монархів якого-небудь 1901-го року… Особисто для мене такий підхід неприйнятний. Хотілося «объять необъятное». Звісно – задача апріорі нереальна. Та все ж…


youtube

Сайт "Колекція монет світу Деми Юрія" – лауреат конкурсу від Яндекс (про сайт – 7:42)


З кожною новою монетою мета наближається, колекція стає все більш інформативною і презентабельною. Відтак, переглянувши сайт кожного наступного року, можна одержати все більше відомостей про монети, грошову систему тієї чи іншої країни.

Не заперечую, основна цільова аудиторія сайту – початківці. Але свого часу якраз такого ресурсу і не вистачало особисто мені. Були і є якісні, класні онлайн колекції обмежених тематик. А от всього по-трохи (не 50-100 країн, а саме ВСІ країни, найменування, типи) – якраз таких джерел у мережі не так багато… Це і є моя мета.

Щоб створити максимально різнопланову колекцію, поставив для себе наступні пріоритети:

  1. Зібрати хоча б по одній монеті всіх держав і територій світу, які згідно Стандартних каталогів Краузе офіційно їх випускали у ХХ-ХХІ століттях.
  2. Створити ілюстрований нумізматичний словник, де були б показані монети з колекції якомога більшої кількості найменувань.
  3. У рамках кожної країни представити всі історичні періоди з урахуванням грошових реформ.
  4. Для кожної країни знайти зразки монет всіх найменувань, що там випускалися свого часу.
  5. Зрештою, додати до колекції по можливості чим найбільше різних монет безвідносно до вищеописаних пріоритетів.

У результаті, якщо з’являється можливість виділити певні фінансові ресурси на поповнення колекції, їхній розподіл виконується по цим пріоритетам, залежно від наявної суми.

3. Біля кожної монети вказана ціна. Монети продаються?

– Ні. Орієнтовні ціни вказані виключно для ознайомлення.

4. Які ціни вказані для монет: чому в доларах США, по якому курсу, ціни для купівлі чи продажу, актуальні на сьогодні чи архівні?

– У доларах США (USD) ціни монет вказані виключно для зручності: за роки існування сайту гривня знецінилась, на превеликий жаль, втричі. Тобто, якби вартість монети вказувалась у національній валюті, то за шість років її реальна ціна у гривневому вираженні мала б стати у 3 рази вищою за вказану на сайті. Постійно оновлювати ціни на статичному html-сайті для кожного екземпляра колекції – невиправдано трудомістка справа. Тому для оцінювання монет і використано відносно стабільний долар.

Хоча, справедливості ради, відзначу: в USD вартість теж вимагає регулярного перегляду. З одного боку, більшість монет з часом дорожчають, з іншого ж – склалася досить дивна як для мене ситуація: після стрімкого знецінення гривні вартість монет у національній валюті майже не зросла, а в іноземній – помітно знизилась.

Для монет України та Росії (найбільш широко представлені розділи на сайті) дані час від часу поновлюються – вказується актуальна інформація та дата звірки. Для всіх інших ціни «заморожені» у доларах на час потрапляння монети в колекцію (з 2009-го року і пізніше). Поступово «освіжу» всі розділи.

Що стосується курсу долара, по якому виконується розрахунок для сайту, то мова йде про офіційний курс НБУ «UAH-USD».

Ні для кого не секрет, що поняття «ціна монети» – суб’єктивне. Все залежить від того, покупець ви чи продавець. У моєму випадку вказана сума, за яку кожен бажаючий без проблем може собі знайти на нумізматичному ринку таку ж монету в аналогічному стані (інформація для колекціонерів, а не для монетних дилерів). Тобто, за таку вартість продати свою монету буде дуже важко (ціна відчутно вища за середню), а от придбати собі в колекцію – реально. Як правило, проставлені ті ціни, за які сам свого часу купував (+/- 10%).

Чи актуальні ціни на сайті? – На жаль, ні. Лише для монет України та Росії дані регулярно оновлюються. Вони на 99% вірні. Всі ж інші станом на 2015 р. можна вважати дещо завищеними (більшість із них розраховувалися по курсу 8 грн./дол.; гривня знецінилась майже миттєво, а ціни монет у національній валюті зростають поступово – еквівалент в USD відстає; з часом ситуація має вирівнятись).

Якщо виникнуть додаткові питання чи зауваження, пишіть – спробую відповісти: demayuriy@gmail.com