КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет нумізматичний словник

ДВОДЕНАРІЙ | 2 DENAR

Дводенарій – литовська старовинна монета зі срібла, рівна 2 денаріям

Дводенарій (“2 Denar / Denari”). У широкому розумінні це – будь-яка монета в 2 денарії. Проте у вітчизняній нумізматиці так прийнято називати лише певну групу монет цього номіналу, а саме: срібні невеличкі (близько 0,5 г) монети Великого Князівства Литовського (ВКЛ) XVI-XVII століть (у т.ч. й у складі Речі Посполитої).

Є відомості, що перші дводенарії зявилися ще наприкінці XIV ст. Проте знайти підтвердження цьому не вдалося. Як і не зустрічаються достеменні згадки про цю монету зразка XV ст. Проте литовські дводенарії 156-х та 157-х рр. дуже часто зустрічаються, зокрема, в Україні. Монета не є раритетною чи, навіть, рідкісною. Сюжет: герб ВКЛ (“Погоня”), монограма короля Сигізмунда II Августа та номінал у форматі “II”.

Також поширеними є дводенарії першої чверті XVII ст. У згаданий період Литва карбувала лиш цей номінал денаріїв, тоді як Польща – тільки 1 та 3 денарії (без дводенаріїв). На монетах вказаного часу зображувалась не лише “Погоня”, але й польський білий орел або ж герб Речі Посполитої. Востаннє монета була випущена в 1626 році. З 1623 р. замість дводенаріїв починається випуск солідів Речі Посполитої.

Дводенарій Литви (Велике князівство Литовське) | 2 Denar Lithuania (Grand Duchy of Lithuania)

дводенарій = 2 денарія

монета Литви (Велике князівство Литовське): Дводенарій – 1570

монета Литви (Велике князівство Литовське): Дводенарій (2 Denar) – 1570

Стосовно назви монети дводенарій – все очевидно: 2 денарія. Можна лиш додати, що інколи вживаються назви “дводенар”, “подвійний денарій”.

всі країни світу

монети України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини