КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет нумізматичний словник

АНТОНІНІАН | ANTONINIANUS

Старовинна монета Римської імперії – антонініан

Антонініан (Antoninianus) – стародавня римська монета, що масово випускалася в ІІІ столітті (згідно з даними більшості джерел – з 214 року до кінця століття).

Перші антонініани були срібними монетами і прирівнювалися до 2 денаріїв (правда, фактичний вміст срібла відповідав лише 1,5 згадані монети).

Досить швидко антонініани (хоча й тимчасово) витіснили денарії. Поступово якість дорогоцінного металу в них знижувалась. Через кілька десятиліть почали з’являтися бронзові (мідні) монети. Інколи покривалися тонким шаром срібла. За своєю цінністю антонініани знизились до двох сестерціїв. До кінця ІІІ ст. випуск монети взагалі припинився.

Головна зовнішня відмінність антонініанів від денаріїв – промениста (сонячна) корона на голові імператора замість традиційного лаврового вінка (для жінок – діадема).

Досить часто антонініани (як і денарії) знаходять на території України, тому серед місцевих нумізматів монета – не рідкість.

Антонініан Італії | Antoninianus Italy

1 римський антонініан = 2 денарії

монета Римської імперії: Антонініан (Antoninianus) – 238-244 н.е.монета Римської імперії: Антонініан (Antoninianus) – 238-244 н.е.

монета Римської імперії: Антонініан (Antoninianus) – 238-244 н.е.

Справжня (використовувана в період емісії) назва монети антонініан достеменно невідома. Такий нумізматичний термін виник пізніше – за Середньовіччя, – на честь імператора Каракалли (повне ім’я: Марк Аврелій Антонін), який і започаткував її випуск.

всі країни світу

монети України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини