КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет нумізматичний словник

БИР | BIRR

Монета бир у грошовому обігу країн світу

Бир (англ. «Birr») – сучасна грошова одиниця африканської держави Ефіопія, знаної до 1931 р. як Абіссінія. Складається ефіопська національна валюта зі 100 центів.

Офіційно ефіопський бир було запроваджено у 1976 р., хоча термін використовувався для позначення грошей на території держави ще задовго до того: раніше биром місцеві жителі називали ефіопські долари, попередньо – талери Ефіопії. На початку ХХ ст. на абіссінських талерах у формі банкнот назва вказувалась амхарською мовою як бир. Після смерті імператора Хайле Селассіє та проголошення Республіки у 1976 р. відбулася грошова реформа, результатом якої стало введення формально нової валюти – бира. Саме така назва з написанням латиницею (Birr) з того часу міститься на монетах Ефіопії. Спочатку світ побачили дрібні розмінні монети – центи (у 1969 р. за ефіопським календарем, що на 7-8 років «відстає» від звичного для нас календаря григоріанського), але вже через рік з'являються пам'ятні/ювілейні бири (переважно срібні та золоті монети). Обігові ж монети даного найменування карбуються з 2010 р.

Бир Ефіопії | Birr Ethiopia

1 бир Ефіопії = 100 центів

монета Ефіопії: 1 Бир (Birr) – 2010монета Ефіопії: 1 Бир (Birr) – 2010

монета Ефіопії: 1 Бир (Birr) – 2010

Назва монети бир у перекладі з амхарської означає «срібло» (точніше, древньою мовою геєз слово перекладається як «бути білим»). Раніше бирами на території сучасної Ефіопії називали надзвичайно поширені там свого часу талери Марії Терезії та подібні крупні монети зі срібла.

всі країни світу

монети України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини