КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет нумізматичний словник

КЕШ | CASH

Монета кеш у грошовому обігу країн світу

Кеш (англ. "Cash") – назва стародавньої китайської бронзової монети цянь у західних джерелах. Фактично ж кешами коректно називати лише китайські монети (нащадки цянів, але без характерних квадратних отворів) початку ХХ ст. Номінал на них часто дублювався англійською – "cash". Формально 1000 кешів прирівнювалась до 1 юаня (1 кеш = 1/10 финя).

Також під різними місцевими назвами подібні монети набули поширення на території сучасних Індії (у деяких Індійських царствах), Таїланду (Сіаму), В'єтнаму (Аннаму)... До середини ХХ століття мідний кеш/каш був невід'ємним елементом грошового обігу Траванкору (сучасні індійські штати Керала і Таміл-Наду), становив 1/16 частину місцевого чакраму. До ХІХ століття кеші використовували данські та британські володіння в Індії, а також кілька Індійських царств: Аурангабад, Майсур...

Слово "кеш" (англ. "cash") нині широко застосовується в значенні "гроші", "готівка", "розрахунок готівкою". Стосовно походження терміну, то є кілька версій: від французького "caisse" (трансформоване лат. "capsa"), що буквально значить ящик (ящик/скриня для грошей, каса), а з ХVIII століття використовується для позначення саме грошей, а не ємкості для них; від тамільського "kaasu" (латинська транскрипція) – монета Британської Ост-Індської компанії.

Кеш Індії | Cash India

1 кеш Індії = 1/16 чакраму

монета Індії (Траванкору): 1 Кеш (Cash) – ND (1928-1949)монета Індії (Траванкору): 1 Кеш (Cash) – ND (1928-1949)

монета Індії (Траванкору): 1 Кеш (Cash) – ND (1928-1949)

Кеш Китаю | Cash China

1 кеш Китаю = 1/1000 ляну

Кеш В'єтнаму | Cash Viet Nam

кеш В'єтнаму

всі країни світу

монети України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини