КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет нумізматичний словник

КОНВЕРТОВАНА МАРКА | CONVERTIBLE MARK

Монета конвертована марка у грошовому обігу країн світу

Конвертована марка (англ. «Convertible mark»; босн., хорв., лат. серб. «Konvertibilna marka») – грошова одиниця Боснії і Герцеговини, що поділяється на 100 фенінгів. Запроваджено боснійську національну валюту в 1998 році замість місцевого динара. В обігу перебувають монети фенінги та 1, 2 і 5 конвертованих марок (ювілейні/пам'ятні монети даної серії станом на 2011 рік не карбувалися), а також банкноти різного дизайну для двох адміністративних одиниць держави (Боснійська Федерація та Республіка Сербська). Монети Боснії і Герцеговини виготовлені на Королівському монетному дворі Великої Британії (англ. «Royal Mint»). Перші конвертовані марки у формі монет датовані 2000 роком.
Названо боснійські гроші по аналогії з німецькими маркою та пфенігами. На момент грошової реформи запроваджувана боснійська конвертована марка прирівнювалась до німецької валюти у співвідношенні 1:1; після введення євро зберігається фіксований курс – 1.95583:1 (тобто за обмінним курсом німецької марки на євро).

Конвертована марка Боснії і Герцеговини |
Convertible mark Bosnia and Herzegovina

1 конвертована марка Боснії і Герцеговини = 100 фенінгів

монета Боснії і Герцеговини: 1 Конвертована марка (Convertible mark) – 2000монета Боснії і Герцеговини: 1 Конвертована марка (Convertible mark) – 2000

монета Боснії і Герцеговини:
1 Конвертована марка (Convertible mark) – 2000

всі країни світу

монети України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини