КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет нумізматичний словник

ДЕНАРО | DENARO

Монета денаро у грошовому обігу країн світу

Денаро (англ., італ. «Denaro»; множ.: «Denari») – історична розмінна монета деяких італійських держав (до утворення об'єднаної Італії у ХІХ ст.) та швейцарських кантонів (аналогічно – то проголошення об'єднаної Швейцарської Конфедерації у середині ХІХ ст.).

Італія. Монета денаро, як 1/10 місцевого сольдо, карбувалася на території Італійської Республіки, що існувала протягом 1802-1805 рр. у формі васального державного утворення наполеонівської Франції. У серійний випуск монети так і не потрапили – відомі лише у формі пробних зразків (англ. «patterns»). Також монету випускало князівство Лукка та Пйомбіно: формально денаро становив 1/4 кваттрино (або 1/12 сольдо), фактично ж монету так жодного разу князівством виготовлено не було. Так само, переважно умовно, денаро прирівнювався до 1/12 сольдо Парми, Сардинії, Тоскани, Генуї... Таким чином, у межах сучасної Італії денаро для обігу масово так випущений і не був.

Денаро Італії | Denaro Italy

1 денаро Італії = 1/12 сольдо = 1/240 ліри

Швейцарія. На території сучасної Швейцарії денаро карбувався виключно італомовним кантоном Тічино у першій половині ХІХ ст. (1/12 тічинського сольдо). Світ побачили дві монети – 3 денаро (італ. «denari») 1814, 1835 та 1841 рр., а також 6 денаро 1813, 1835 та 1841 рр. Ці, доволі рідкісні на сьогоднішній день мідні монети, стали єдиними в історії швейцарськими денаро, реально випущеними для обігу.

Денаро Швейцарії | Denaro Switzerland

1 денаро Швейцарії = 1/12 сольдо

монета Швейцарії (кантон Тічино): 3 Денаро (Denari) – 1835монета Швейцарії (кантон Тічино): 3 Денаро (Denari) – 1835

монета Швейцарії (кантон Тічино): 3 Денаро (Denari) – 1835

Стосовно походження назви монети, то прийнято вважати, що денаро є аналогом середньовічної французької монети деньє (франц. «Denier»; від лат. «Denarius») на території італомовних приальпійських регіонів Італії та Швейцарії. Цікаво, що в перекладі з італійської мови слово «denaro» буквально означає «гроші».

всі країни світу

монети України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини