КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет нумізматичний словник

ДЕНЬЄ | DENIER

Монета деньє у грошовому обігу країн світу

Деньє (англ., франц. «Denier») – дрібна розмінна монета, що карбувалася у Франції з часів Раннього Середньовіччя і до введення у 1795 році франка в якості основної французької валюти. Спочатку деньє виготовлялися зі срібла, пізніше – з міді. Відомо також про випуск аналогічної монети у Середньовічній Італії.

Перші французькі деньє (нові денарії) з’явилися ще у VIII ст. і дуже швидко розповсюдилися всією Західною Європою, ставши в результаті прототипом багатьох інших монет світу. Так, британський пенні свого часу було впроваджено саме по зразку деньє, свідченням чого можна вважати тривале традиційне позначення цієї монети символом «d» (і лише після грошової реформи 1971 р. – «p»). Що стосується деньє, то у процесі кількасотрічної еволюції багато разів змінювалася вага срібла в ньому, а з XVI ст. монета взагалі стала мідною. Століттями існувало наступне співвідношення між монетами Франції: 1 деньє = 2 обола = 1/3 ліарда = 1/12 су (соль, солід) = 1/240 лівра.

Деньє Франції | Denier France

1 деньє Франції = 2 обола = 1/3 ліарда = 1/12 су (соль, солід) = 1/240 лівра

монета Франції: 12 Деньє (Denier) – 1793монета Франції: 12 Деньє (Denier) – 1793

монета Франції: 12 Деньє (Denier) – 1793

Назва монети деньє безсумнівно походить від денарія – римської срібної монети, що досить тривалий історичний період була поширена і на французьких землях. Цікавий факт: за часів Дореволюційної Франції у деньє вимірювали ставки по кредитам. Так, «100 деньє» означали 1%, «25 деньє» – 4%, «20 деньє» – 5%, «10 деньє» – 10%.

всі країни світу

монети України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини