КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет нумізматичний словник

ДИНЕРО | DINERO

Монета динеро у грошовому обігу країн світу

Динеро (ісп., англ. «Dinero») у сучасній нумізматиці в більшій мірі відомий як дрібна срібна монета, що використовувалась у Перу в кінці ХІХ та на початку ХХ століть. Виконував роль 1/10 частини тогочасної місцевої валюти – перуанського соля. У свою чергу складався з 10 сентаво, тобто являв собою щось середнє між розмінною монетою та грошовою одиницею. Якщо заглибитися в більш давні часи, то з’ясовується, що первісно (з ХІ століття) динеро застосовувався в якості основної монети Іспанії (Каталонія, Графство Барселона, Королівство Арагон…). Це була іспанська версія французького деньє.

Що стосується перуанського динеро, то монета карбувалася з чистого як на той час срібла (900-а проба) у період між 1863 та 1917 рр. Хоча світ і побачили лиш два номінали, – ½ та 1 динеро Перу, монета випускалася значними тиражами мало не щороку. Тому знайти її можна в колекціях монет світу багатьох нумізматів, навіть вітчизняних. Дизайн динеро обох номіналів ідентичний і до того ж практично незмінний протягом понад півстоліття. У 1918 р. на зміну вищезгаданим монетам прийшли 5 та 10 сентаво відповідно.

Динеро Перу | Dinero Peru

1 динеро Перу = 10 сентаво = 1/10 соля

монета Перу: 1/2 Динеро (Dinero) – 1913монета Перу: 1/2 Динеро (Dinero) – 1913

монета Перу: 1/2 Динеро (Dinero) – 1913

У сучасній іспанській мові слово «dinero» перекладається як «гроші». Відомі монети з подібними назвами: динер, денаро, динар, деньє…

всі країни світу

монети України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини