КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет нумізматичний словник

ДУЙТ | DUIT

Монета дуйт у грошовому обігу країн світу

Дуйт або дуіт (нід. «Duit») – дрібна історична монета, що перебувала в грошовому обігу цілого ряду земель/провінцій сучасних Нідерландів та їх околиць, а також залежних від них віддалених територій: переважно в Азії (нині – Індонезія, Шрі-Ланка). Є відомості про випуск дуйтів протягом XVI-XIX століть. Як правило, монета прирівнювалась до 1/8 стейвера (стювера).

Монета дуйт карбувалася ледь не три століття поспіль у різних куточках на той час розгалуженого «нідерландського світу»: від власне Нідерландів до їхніх колоніальних володінь – Нідерландська Ост-Індія, Цейлон. Також, згідно з даними Стандартних каталогів монет світу Краузе, дуйти випускалися на теренах нідерландських володінь в Індії, Південній Америці (нідерландська Гвіана; зараз – держава Суринам), Карибському басейні… Взагалі, за весь час нідерландці випустили стільки всіляких різновидів дуйтів (часто рідкісних, а то й раритетних), що монета варта окремого ґрунтовного дослідження.

Дуйт Нідерландів | Duit Netherlands

1 дуйт Нідерландів = 1/8 стейвера

Дуйт Нідерландської Ост-Індії | Duit Netherlands East Indies

1 дуйт Нідерландської Ост-Індії = 1/8 стейвера

монета Нідерландської Ост-Індії: 1 Дуйт (Duit) – 1790монета Нідерландської Ост-Індії: 1 Дуйт (Duit) – 1790

монета Нідерландської Ост-Індії: 1 Дуйт (Duit) – 1790

Дуйт Цейлону | Duit Ceylon

1 дуйт Цейлону = 1/4 стейвера

Назва монети дуйт походить від давньоскандинавського слова «thveiti», що використовувалось для позначення дрібних монет. Що цікаво, у свою чергу термін «duit» також став прообразом для нового слова в іншій мові: сучасною індонезійською означає «гроші».

всі країни світу

монети України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини