КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет нумізматичний словник

ФЕНІНГ | FENING

Монета фенінг у грошовому обігу країн світу

Фенінг (англ. «Fening») – сучасна розмінна монета Боснії і Герцеговини. Становить соту частину місцевої грошової одиниці – конвертованої марки.

Запроваджено фенінги одночасно із введенням основної валюти – у 1998 р. Цього року світ побачили випущені на британському монетному дворі Royal Mint розмінні монети балканської держави номіналів 10, 20 та 50 фенінгів. Лише у 2005 р. в обіг було додано монету в 5 фенінгів. Ще нижчі номінали так жодного разу викарбувані не були. Станом на 2013 р. всі вищезгадані монети Боснії і Герцеговини залишалися дійсними платіжними засобами. На кожному фенінгу номінал та назва держави вказані двома офіційними мовами – хорватською (Fening, Bosna i Hercegovina) та сербською (Фенинг, Босна и Херцеговина). В основі дизайну монет (автор: Kenan Zekic) – зображення контурів країни та елементи державного герба.

Фенінг Боснії і Герцеговини | Fening Bosnia and Herzegovina

1 фенінг Боснії і Герцеговини = 1/100 конвертованої марки

монета Боснії і Герцеговини: 10 Фенінгів (Feninga) – 2007монета Боснії і Герцеговини: 10 Фенінгів (Feninga) – 2007

монета Боснії і Герцеговини: 10 Фенінгів (Feninga) – 2007

Назви дрібної монети фенінг, а також валюти Боснії і Герцеговини – конвертованої марки, не випадково запозичені з німецької грошової системи: аналогічно до пфеніга та марки Німеччини. Річ у тім, що на момент появи національної грошової одиниці цієї республіки колишньої Югославії, конвертована марка співвідносилась до німецької марки у пропорції 1:1.

всі країни світу

монети України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини