КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет нумізматичний словник

ФІЛЕР | FILLER

Монета філер у грошовому обігу країн світу

Філер (англ. «Filler», угор. «Fillr») є сучасною розмінною монетою Угорщини, що формально становить соту частину угорської національної валюти – форинта. Фактично ж станом на 2013 рік в обігу не використовується через незначну купівельну спроможність (офіційно монету вилучено з обігу у 1999 р.; цим же роком датовано останній випущений на сьогодні філер).

Угорський філер виконує роль дрібної монети на теренах сусідньої з Україною держави з далекого 1892 р. Монета у різні часи являла собою складову наступних грошових одиниць: крони (спочатку Австро-Угорської, а з 1918 р. – крони незалежної Угорщини), пенге (1925-1946 рр.) та, зрештою, форинта. Перші монети даного найменування датовані 1892 р. (1, 2, 10 та 20 філерів). Філери цієї серії карбувалися з бронзи та нікелю монетним двором м. Кремниця (угор. «Krmcbnya»), що знаходиться на території сучасної Словаччини. У період Другої світової війни в Угорщині, як і багатьох інших європейських державах, для виготовлення монет використовували залізо та цинк. У післявоєнний період, з приходом до влади комуністичного режиму, філери містили різні легенди: «Magyar llami Vltpnz» («Угорська державна розмінна монета»), «Magyar Kztrsasg» («Угорська Республіка»), «Magyar Nepkztrsasg» («Угорська Народна Республіка»).

Філер Угорщини | Filler Hungary

1 філер Угорщини = 1/100 крони; 1/100 пенге; 1/100 форинта (з 1946 р.)

монета Угорщини: 20 Філерів (Filler) – 1907монета Угорщини: 20 Філерів (Filler) – 1907

монета Угорщини: 20 Філерів (Filler) – 1907

Назва монет філерів походить від німецького слова «Vierer», що в перекладі значить «чотири». Річ у тім, що за часів Австро-Угорської імперії філерами неофіційно називали монети в 4 крейцери (до речі, в Німеччині та Швейцарії місцеву монету в 4 крейцери називали баценом).

всі країни світу

монети України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини