КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет нумізматичний словник

ФУАНГ | FUANG

Монета фуанг у грошовому обігу країн світу

Фуанг (англ. «Fuang») – історична розмінна монета, що була поширена на півострові Індокитай до кінця ХІХ ст. Зокрема, широко використовувалась на території Таїланду (на той час – королівство Сіам) та Камбоджі.

Камбоджа. До 70-х рр. ХІХ ст. грошовою одиницею Камбоджі був місцевий тікаль (самі ж камбоджійці свою валюту називали батом, аналогічно до подібної монети Сіаму). Розмінною монетою на той час поруч із атами та пе були й фуанги. Камбоджійські фуанги, принаймні останній період, являли собою досить специфічні грошові знаки: це були невеликі односторонні срібні (вірніше, білонні – з низькопробного срібла) монети. Дизайн фуангів відзначався крайнім мінімалізмом.

Фуанг Камбоджі | Fuang Cambodia

1 фуанг Камбоджі = 1/8 тікаля = 8 атів

монета Камбоджі: 1 Фуанг (Fuang) – 1847монета Камбоджі: 1 Фуанг (Fuang) – 1847

монета Камбоджі: 1 Фуанг (Fuang) – 1847

Таїланд. У 1897 р. тайський бат (точніше, сіамський тікаль: Таїланд до 1939 р. називався Сіамом, а бат до 1928 р. за межами Королівства носив найменування тікаль) було перетворено на десяткову валюту. Бат почав прирівнюватися до 100 сатангів, тоді як до того ця грошова одиниця поділялася на 64 ати або ж 8 фуангів. Первісно фуанги виготовлялися зі срібла і являли собою різного роду шматки металу з нанесеним клеймом; це були так звані кулеподібні монети (англ. «bullet coinage»). У 1856 р. випустили серію тимчасових, перехідних монет, у тому числі – й фуангів (зі срібла та золота). Після того розпочалося масове карбування сіамських монет даного типу; у другій половині ХІХ ст. світ побачили спочатку олов'яні, а надалі мідні, бронзові, латунні, срібні та золоті фуанги.

Фуанг Таїланду | Fuang Thailand

1 фуанг Таїланду = 1/8 бата = 8 атів

Етимологія назви монети фуанг не відома.

всі країни світу

монети України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини