КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет нумізматичний словник

ХАО | HAO

Монета хао у грошовому обігу країн світу

Хао (в'єт. «Ho») – розмінна грошова одиниця В'єтнаму (на сьогоднішній день – лише формально), що становить 1/10 в'єтнамського донга та у свою чергу складається із 10 су.

В'єтнам. Враховуючи співвідношення між донгом, хао та су, можна стверджувати, що хао В'єтнаму фактично не є ані грошовою одиницею, ані розмінною монетою: займає проміжну позицію, будучи "розмінною грошовою одиницею". Випускався як у формі монет, так і як банкнота. Останній хао у вигляді металевого грошового знаку датовано 1976-м роком, тоді як паперового – 1985-м. Проте на законодавчому рівні закріплено статус хао як діючої розрахункової одиниці. Перші монети найменування були емітовані урядом Повстанської комуністичної держави (англ. "Rebel Communist State"), тобто Північним В'єтнамом, у 1946 р.: 5 хао двох типів з легендою "Демократична Республіка В'єтнам". Наступні, і на сьогоднішній день – останні, в'єтнамські хао побачили світ вже після об'єднання держави: 1, 2 та 5 хао 1976 р. Соціалістичної Республіки В'єтнам. До речі, Південний В'єтнам дану монету не випускав жодного разу.

Хао В'єтнаму | Hao Viet Nam

1 хао В'єтнаму = 1/10 донга = 10 су

монета В'єтнаму: 1 Хао (Hao) – 1976монета В'єтнаму: 1 Хао (Hao) – 1976

монета В'єтнаму: 1 Хао (Hao) – 1976

Стосовно походження назви монети: до переходу на метричну систему мір (1963 р.), у державі широко використовувалась традиційна в'єтнамська система, в якій одночасно у якості одиниці вимірювання ваги та довжини використовувався хао.

всі країни світу

монети України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини