КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет нумізматичний словник

ХУМС | KHOUMS

Монета хумс у грошовому обігу країн світу

Хумс (англ. «Khoums») – розмінна монета Ісламської Республіки Мавританія, яка здобула незалежність від Франції у 1960 р. та розташована в північно-західній Африці. Основна грошова одиниця Мавританії, угія, складається з 5 хумсів. Тобто мавританський хумс та мадагаскарську іраймбіланью на сьогоднішній день можна вважати єдиними у світі дрібними монетами, що становлять 1/5 частину місцевої валюти.

Монету мавританський хумс серед нумізматів не прийнято вважати раритетною: при бажанні знайти її в актуальних пропозиціях на ринку можна. Тим не менше, монета становить значний інтерес для колекціонерів сучасних іноземних монет. Річ у тім, що хумс Мавританії за всю історію карбувався лиш одного разу і в єдиному номіналі – 1/5 угії 1973 року (з формальної позиції це не хумс, а саме п’ята частина угії, але практично всі спеціалізовані джерела називають монету хумсом). Тираж монети, що на замовлення виготовлена Кремницьким монетним двором (нині – Словаччина): всього 1.000.000 шт.

Цікаво, що станом на 2015 р. хумс досі не вилучено з реального обігу, хоча й зустрічається все рідше.

Хумс Мавританії | Khoums Mauritania

1 хумс Мавританії = 1/5 угії

монета Мавританії: 1 Хумс (Khoums) – 1973монета Мавританії: 1 Хумс (Khoums) – 1973

монета Мавританії: 1 Хумс (Khoums) – 1973

Назва монети хумс (араб. «خمس‎‎») у перекладі з арабської буквально значить «п’ята частина». Розрізняють дві окремі монети – мавританський хумс та єменський хумсі (давно не випускається).

всі країни світу

монети України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини