КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет нумізматичний словник

КІНА | KINA

Монета кіна у грошовому обігу країн світу

Кіна (англ. «Kina») – офіційна грошова одиниця Папуа-Нової Гвінеї: держави в Океанії, що займає східну частину острову Нова Гвінея.

Введена валюта у 1975 р. замість австралійських доларів; поділяється на 100 тойя. Перші кіни датовані тим же 1975 роком. Було випущено кілька номіналів, але жодна монета, крім 1 кіни, до обігу не потрапила: 5 та 10 кін представлені мізерними тиражами. Цікаво, що дизайн однієї з перших в історії сучасної Папуа-Нової Гвінеї монети в 1 кіну ось уже понад чверть століття залишається постійним, тоді як розміри монети, метал та вага зазнали певних змін. Всього за майже 40 років випущено наступні номінали монет даного найменування: 1 (мідно-нікелевий сплав, покрита нікелем сталь), 2 (біметалічна композиція), 5 (мідно-нікелевий сплав, срібло), 10 (мідно-нікелевий сплав, срібло, золото, платина), 20 (золото), 25 (срібло з нанесенням зображення емаллю), 50 (золото) та 100 (золото, платина) кін; 2 кіни вперше викарбовано у 2008 р. з метою заміни відповідних банкнот. Зі всіх перерахованих номіналів реально в обігу використовуються лише 1 та 2 кіни. Цікавою є пам'ятна монета в 5 кін 1994 р., присвячена 100-річчю випуску перших монет на території країни – пфенігів та марок Німецької Нової Гвінеї (повторено дизайн реверсів монет 1894 р. із зображенням райського птаха).

Кіна Папуа-Нової Гвінеї | Kina Papua New Guinea

1 кіна Папуа-Нової Гвінеї = 100 тойя

монета Папуа-Нової Гвінеї: 2 Кіни (Kina) – 2008монета Папуа-Нової Гвінеї: 2 Кіни (Kina) – 2008

монета Папуа-Нової Гвінеї: 2 Кіни (Kina) – 2008

Назва монети кіна походить від слова місцевою мовою куануа, що означає раковину молюсків (перлинну раковину), у давнину широко використовувану на острові в якості замінника грошей.

всі країни світу

монети України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини