Монета копійка сріблом: різновид копійки у 1839-1848 рр.
1 копійка сріблом, 1841 /kopek serebrom/ – монета Російської імперії
Копійка сріблом (англ. “Kopek serebrom”, рос. “Копейка серебром”) – мідна монета Російської імперії, емісія якої здійснювалась протягом 1839-1848 рр.; різновид копійки.
Монети з номіналом “КОПѢЙКА СЕРЕБРОМЪ” з’явилися в результаті реформи 1839-1843 рр., у ході якої основною грошовою одиницею став срібний рубль, а всі розрахунки почали виконуватись виключно у сріблі.
Замість 3⅕ мідних копійок попередньої серії було введено в обіг дорожчу монету в декількох номіналах: 1/4 (замість полушки), 1/2 (замість деньги), 1, 2 та 3 копійки сріблом. Ця нова, фактично мідна, монета прирівнювалась до монети срібної у співвідношенні 1:1. Тобто, наприклад, 10 монет по 1 копійці сріблом із міді можна було вільно, без жодних затримок, обміняти на 1 срібну монету номіналом 10 копійок.
Монети карбувалися чотирма російськими монетними дворами та одним польським (на той час теж Російська імперія), про що свідчать відповідні позначки:
- Е.М. – Єкатеринбурзький монетний двір
- С.П.М. – Іжорський монетний двір (під Санкт-Петербургом)
- С.П.Б. – Санкт-Петербурзький монетний двір
- С.М. – Сузунський монетний двір
- M.W. – Варшавський монетний двір
Всі згадані монети на аверсі містили художній вензель імператора Миколи І у форматі “Н І” та зображення імператорської корони. Гурт гладкий.
Копійки сріблом були крупними монетами: від 2,5 до 30,7 грамів.
Назва монети копійка сріблом, насправді, як мінімум дивна. Як і свого часу, зараз вона здатна ввести в оману. На власному досвіді переконався, що багато людей, далеких від нумізматики, незважаючи на очевидний червонувато-мідний колір згаданих монет помилково вважають їх, дійсно, срібними...