КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет нумізматичний словник

ЛЕВ | LEV

Монета лев у грошовому обігу країн світу

Лев (англ. «Lev», болг. «Лев») – незмінна болгарська грошова одиниця з 1881 р., тобто майже з моменту проголошення незалежності Болгарії від Османської імперії у 1878 р. (офіційне визнання Болгарії відбулося значно пізніше – лише в 1908 р., тоді ж Болгарське Князівство було перетворено на Царство, що знайшло своє відображення і на грошових знаках). Поділяється болгарська валюта на 100 стотинок.

Перші монети (стотинки) датовані 1881 р., а вже за рік з'являються леви у формі срібних та золотих монет. По завершенню Другої світової війни проголошується створення Народної Республіки Болгарія (НРБ, 1946 р.); з 1951 р. розпочинається карбування монет нового зразка, а у 1962 р. вводяться дещо видозмінені монети (дизайн та розміри подібні до параметрів монет СРСР; у 1981 р. було навіть виготовлено болгарські та радянські монети з однаковим реверсом: відповідно 1 лев та 1 рубль, присвячені болгарсько-радянській дружбі). За роки існування НРБ випущено значну кількість різновидів ювілейних та пам'ятних левів із золота, срібла та різних сплавів. Після проголошення у 1990 р. Республіки Болгарія випускається нова серія розмінних, обігових та ювілейних/пам'ятних монет балканської держави (з 1992 р.); проте вже в 1999 р. вводиться в обіг новий, четвертий, лев. На 2012 р. у Болгарії для розрахунків використовують монети стотинки та 1 лев (зображено покровителя держави – Святого Івана Рильського).

Назва грошової одиниці Болгарії ймовірно походить від найменування нідерландських талерів із зображенням лева («левендалерів»), що в добу Середньовіччя поширилися всією Європою.

Лев Болгарії | Lev Bulgaria

1 лев Болгарії = 100 стотинок

монета Болгарії: 1 Лев (Lev) – 2002монета Болгарії: 1 Лев (Lev) – 2002

монета Болгарії: 1 Лев (Lev) – 2002

всі країни світу

монети України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини