КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет нумізматичний словник

МУН | MUN

Монета мун у грошовому обігу країн світу

Мун (англ. «Mun») – надзвичайно розповсюджена свого часу історична монета, що протягом 1633-1892 рр. виконувала роль основної грошової одиниці Кореї. Крім мунів у вказаний період не карбувалися інші монети – ані вищих номіналів, ані нижчих.

Корейський мун за всю історію використання (а це – понад 250 років!) практично не зазнавав відчутних трансформацій. Незмінно монета виготовлялася методом лиття із міді, бронзи або ж латуні. Традиційно не вказувалась дата. Протягом XVII-XVIII ст. карбувалися монети номіналів 1 та 2 муни, тоді як у ХІХ ст. замість двох мунів випускалися 5-ти мунові монети. Спочатку монета в 1 мун мала вагу близько 4,5 г (2 муни, відповідно, – 9 г), тоді як наприкінці вага найменшої монети була зменшена до 4 г. Що стосується дизайну, то за більш як два століття його змінено практично не було – непідготовленому нумізмату не розрізнити муни перших випусків від останніх. Спільна риса для всіх корейських монет даного найменування – квадратний отвір по центру (для зручності транспортування та зберігання грошових знаків). Згідно з даними спеціалізованих нумізматичних каталогів, емісією мунів Кореї займалися декілька установ: Міністерство оборони (англ. «Ministry of Defence»), Департамент благодійності (англ. «Charity Office»), Генеральний військовий департамент (англ. «General Military Office»), Бюро озброєння (англ. «Armaments Bureau»)...

Мун Кореї | Mun Korea

Мун (1633-1892 рр.)

монета Кореї: 2 Муна (Mun) – 1742-1752монета Кореї: 2 Муна (Mun) – 1742-1752

монета Кореї: 2 Муна (Mun) – 1742-1752

Що стосується назви корейської монети мун, то можна сміливо стверджувати, що її етимологія є аналогічною з найменуваннями китайського і в'єтнамського кешів (цянів), а також – японського мона: кожна зі згаданих монет позначалася одним і тим же китайським ієрогліфом та мала у центрі отвір прямокутної форми.

всі країни світу

монети України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини