КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет нумізматичний словник

ПЕСА | PESA

Монета песа у грошовому обігу країн світу

Песа (англ., нім. «Pesa») – історична розмінна монета Німецької Східної Африки кінця ХІХ – початку ХХ ст. (нім. «Deutsch-Ostafrika» – німецькі володіння на території сучасних Бурунді, Руанди і Танзанії).

Песа становила 1/64 частину місцевої рупії – аналогічно до рупії Британської Індії, що складалася з 64 пайс та до того масово використовувалась на згаданих землях. Випускалася всього лише в 1890, 1891 та 1892 роках. Світ побачила єдина монета даного найменування – мідна 1 песа із зображенням герба Німецької Імперії та легендою нім. «Deutsch Ostafrikanische Gesselschaft» («Німецька Східно-Африканська торгова спілка»). Сумарний трирічний тираж песи, що, до речі, карбувалася у Берліні, – понад 40 млн. штук. У 1904 р. Німецька Східна Африка перейшла на десяткову грошову систему – з того часу рупія поділялася на 100 гелерів.

Песа Німецької Східної Африки | Pesa German East Africa

1 песа Німецької Східної Африки = 1/64 рупії

монета Німецької Східної Африки: 1 Песа (Pesa) – 1890монета Німецької Східної Африки: 1 Песа (Pesa) – 1890

монета Німецької Східної Африки: 1 Песа (Pesa) – 1890

Назва монети песа, очевидно, запозичена з Індії. Адже саме індійська рупія (розмінна монета – пайса), до введення Німецькою Східною Африкою власної валюти, виконувала там роль грошей поруч із талером Марії Терезії. Також крім пайси (у буквальному перекладі – гроші, готівка) та песи на сусідніх територіях в обігу перебували наступні споріднені розмінні монети: байза, пойша, бесе.

всі країни світу

монети України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини