КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет нумізматичний словник

ПЕСО БОЛІВІАНО | PESO BOLIVIANO

Монета песо болівіано у грошовому обігу країн світу

Песо болівіано (ісп. «Peso Boliviano») або болівійський песо – тимчасова валюта Болівії у період між 1963 та 1986 рр., тобто у проміжку між використанням болівіано двох поколінь. Дана грошова одиниця, як і попередня та наступна, поділялася на 100 сентаво.

Песо болівіано було введено в 1963 році задля подолання стрімко зростаючої інфляції у Болівії: нова валюта обмінювалась на 1.000 болівіано («перший болівіано»). У свою чергу згодом, проіснувавши близько 23 років, песо болівіано вилучили з обігу по обмінному курсу в 1.000.000 грошових одиниць за новий болівіано («другий болівіано»). Всього за весь час існування побачили світ лише кілька номіналів монети: обігові – 1 і 5 (покрита нікелем сталь) та ювілейні/пам’ятні – 100, 200, 250, 500 (срібло) і 4000 (золото) песо болівіано.

Песо болівіано Болівії | Peso boliviano Bolivia

1 песо болівіано Болівії = 100 сентаво

монета Болівії: 1 Песо Болівіано (Peso Boliviano) – 1968монета Болівії: 1 Песо Болівіано (Peso Boliviano) – 1968

монета Болівії: 1 Песо Болівіано (Peso boliviano) – 1968

Так склалося історично, що назва монети – песо болівіано («Peso Boliviano») – дослівно перекладається як «болівійський песо», проте багато джерел вказують її саме у вищезгаданій формі. Тобто, валюта не розглядається ні як песо, ні як болівіано, а саме як окрема унікальна у своєму роді грошова одиниця. До речі, грошову одиницю болівіано, як і державу Болівія, названо на честь революціонера, борця за незалежність іспанських колоній в Америці Симона Болівара.

всі країни світу

монети України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини