КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет нумізматичний словник

ПХАН | PHAN

Пхан – в'єтнамська мідна монета з квадратним отвором

Пхан (англ. “Phan”) – найдрібніша вʼєтнамська монета з міді та мідних сплавів або ж цинку, що виготовлялася методом лиття протягом XVII-XIX століть.

Справедливості ради варто зазначити, що на той час єдиної самостійної держави Вʼєтнам не існувало. Монета пхан випускалася на різних землях, що пізніше стали сучасним Вʼєтнамом. Це і Дай Вʼєт, і Дай Нам, і французький протекторат Аннам. Характерна особливість монети – квадратний отвір по центру, відсутність дати (завжди) та ієрогліфів чи інших графічних елементів на реверсі (як правило). Зустрічаються три номінали: 3 пхани (вагою до 1,2 г), 6 пханів (до 2,3 г; деякі джерела називають саме цю монету в’єтнамським кешом) та 9 пханів (понад 3,5 г).

Пхан В'єтнаму | Phan Vietnam

пхан

монета В'єтнаму (Дай В'єт): Пхан (Phan) – 1740-1786 (ND: без дати)монета В'єтнаму (Дай В'єт): Пхан (Phan) – 1740-1786 (ND: без дати)

монета В'єтнаму (Дай В'єт): Пхан (Phan) – 1740-1786 (ND: без дати)

Стосовно назви монети пхан, дані про історію її походження знайти не вдалося. Проте відомо, що: по-перше, у перекладі з вʼєтнамської “phần” – частина; по-друге, у вʼєтнамській системі мір phần – одиниця вимірювання ваги (0,38 г), довжини (4 мм), площі, обʼєму...

всі країни світу

монети України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини