каталог монет Колекція монет світу Деми Юрія нумізматичний словник

Пів копійки – дрібна мідна монета СРСР; 1/2 копійкиПів копійки / Pol kopek: радянська монета 1925-1928 рр.

Пів копійки, 1925 – монета СРСР (рос. "СССР")

Пів копійки, 1925 /pol kopek/ – монета СРСР (рос. "СССР")


Пів копійки (англ. “Pol Kopek”, рос. “Полкопейки”) – найдрібніша монета Радянського Союзу. Карбувалася з міді у 1925, 1927 та 1928 роках та відповідала половині копійки.

Виготовленням монети займався Ленінградський монетний двір (зараз – м. Санкт-Петербург, РФ).

Тираж у 1925 та 1927 роках був однаковий – по 45.380.000 штук. Пів копійки 1928 р. зустрічаються в нумізматичних колекціях значно рідше, так як цих монет було емітовано в 4 рази менше порівняно з двома попередніми випусками.

Дизайн монет лаконічний: лише написи без графічних елементів – номінал (ПОЛ КОПЕЙКИ), рік випуску і традиційна для того періоду часу легенда “CCCP. ПРОЛЕТАРИИ ВСЕХ СТРАН, СОЕДИНЯЙТЕСЬ!”.

Є відомості про ще один тип монети пів копійки – 1961 року. Але цей різновид не потрапив у масове виробництво. Тираж виявився пробним. Збереглось лише декілька раритетних екземплярів.

Назва монети пів копійки, вочевидь, вказує на рівність монети половині копійки Радянського Союзу. Це був останній на сьогоднішній день випуск подібного номіналу або ж його еквіваленту на російських землях. Монета “пів копійки” стала нащадком попередніх агалогічних монет: ½ копійки, денежка, деньга, денга.