КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет нумізматичний словник

РИНГГІТ | RINGGIT

Монета ринггіт у грошовому обігу країн світу

Ринггіт (англ. «Ringgit») – грошова одиниця Малайзії та Брунею з 1967 р., що поділяється на 100 відповідних сенів. Незважаючи на те, що колоніальне минуле регіону тісно пов'язане з Великою Британією, офіційною в обох цих сусідніх державах є малайська мова; проте англійська мова залишається широко використовуваною. Тому й не дивно, що для позначення малайзійських та брунейських грошових знаків поруч із офіційними місцевими назвами (ринггіт та сен) співіснують англомовні аналоги (долар та цент). Саме англійські найменування переважають в закордонних джерелах; символьне позначення обох ринггітів – $. Первісно ж ринггіт виник у грошовому обігу державних утворень Малайського півострову та існував до початку ХХ століття.
Ринггіт Малайського півострову. За даними Стандартного каталогу монет світу Краузе (Standard Catalog of World Coins, Krause Publications) за ХІХ ст., ринггіт формально значиться як основна грошова одиниця деяких державних утворень Малайського півострову (розділ у каталогу англ. «Malay Peninsula»). Проте фактично жодної монети даного найменування в каталозі не представлено, лише розмінні монети – кепінги, пітіс... В подальшому ці державні утворення (Кедах, Келантан, Малакка...) стали основою для сформованої у 1963 р. Федерації Малайзія.
Ринггіт Малайзії – національна валюта держави у Південно-Східній Азії, що розміщена на частинах півострову Малакка (Малайський півострів) та острову Калімантан. Запроваджено ринггіт у 1967 р. замість долара Малайї і Британського Борнео (Malaya and British Borneo dollar). Спочатку грошову одиницю називали як доларом Малайзії, так і ринггітом, а з 1975 р. – офіційно ринггітом. Перші монети ринггіти датовані 1969 р. (пам'ятні), з 1971 р. розпочинається карбування обігових ринггітів (лише знак $, без вказування назви; легенда «ringgit» з'явилася дещо пізніше на крупніших номіналах).
Ринггіт Брунею введено в обіг також у 1967 р.; жорстко прив'язаний до курсу сінгапурського долара у співвідношенні 1:1. Часто вживається найменування «брунейський долар» та позначення «$». На монетах Брунею поруч співіснують обидві назви: малайською «Satu Ringgit» та англ. «One Dollar». В колекціях нумізматів часто зустрічаються місцеві сени; ринггіти відчутно рідкісніші та дорожчі.
Назва ринггіт (малайською «Ringgit») у буквальному перекладі означає «зазубрений». У XVI-XVII ст. на територіях сучасної Малайзії даним терміном позначали розповсюджені срібні іспанські долари (монета у 8 реалів) із нанесеними на гурті насічками/зазубреннями.

Ринггіт Малайського півострову | Ringgit Malay Peninsula

1 ринггіт Малайського півострову = 100 центів (без монет)

Ринггіт Малайзії | Ringgit Malaysia

1 ринггіт Малайзії = 100 сенів

монета Малайзії: 1 Ринггіт (Ringgit) – 1992монета Малайзії: 1 Ринггіт (Ringgit) – 1992

монета Малайзії: 1 Ринггіт (Ringgit) – 1992

Ринггіт Брунею | Ringgit Brunei

1 ринггіт Брунею = 100 сенів

всі країни світу

монети України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини