КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет нумізматичний словник

ЗЕКСЛІНГ | SECHSLING

Монета зекслінг у грошовому обігу країн світу

Зекслінг (англ., нім. «Sechsling») – історична розмінна монета, що карбувалася на теренах сучасної Німеччини протягом XIV-XIX ст. Первісно зекслінги, незмінно рівні 6 пфенігам, випускалися кількома німецькими містами, проте з часом монета поширилась і на землях цілих місцевих державних утворень.

Так, вперше зекслінг з'явився у м. Любек (англ. «Lbeck») у 1388 році. Ця шестипфенігова монета, яка у різні часи виготовлялася з міді, білону або ж срібла, швидко набула значного розповсюдження на території середньовічних німецьких держав. У ХІХ ст. зекслінг карбувався герцогством Мекленбург-Шверін (англ. «Mecklenburg-Schwerin»), де становив 1/96 талера, а також Шлезвіг-Гольштейном (англ. «Schleswig-Holstein»), де прирівнювався до 1/2 шилінга або 1/120 спесідалера. Востаннє монета даного найменування побачила світ у Гамбургу (англ. «Hamburg») в 1855 р. (1/2 шилінга або 1/64 талера).

Зекслінг Німеччини | Sechsling Germany

1 зекслінг Німеччини = 6 пфенігів

монета Німеччини: 1 Зекслінг (Sechsling) – 1851монета Німеччини: 1 Зекслінг (Sechsling) – 1851

монета Німеччини (Гамбург): 1 Зекслінг (Sechsling) – 1851

Назву зекслінг одержав за своєю вартістю відносно іншої німецької монети – прирівнювався до 6 пфенігів (німецькою «шість» – «sechs»/«зекс»). За аналогією також карбувалася монета в 3 пфеніги – драйлінг (німецькою «три» – «drei»/«драй»).

всі країни світу

монети України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини