КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет нумізматичний словник

СОЛЬДО | SOLDO

Монета сольдо у грошовому обігу країн світу

Сольдо (англ. «Soldo») – історична розмінна монета, що протягом XII-XIX століть широко використовувалась на землях декількох італійських держав, а також у сусідньому з сучасною Італією швейцарському італомовному кантоні Тічино.

Монета сольдо (у множині – сольді) карбувалася з міді, білону (сплав із домішками срібла) та срібла. У різні історичні епохи існували варіанти співвідношень між основною грошовою одиницею (для італійських держав, здебільшого, – ліра, для швейцарського кантону Тічино – франк) та розмінними монетами (чентезимо, сольдо, денаро та ін.). Проте вже у ХІХ ст. практично повсюдно сольдо прирівнювався до 1/20 ліри (або ж 1/20 франка у випадку з кантоном Швейцарії) та у свою чергу складався з 5 чентезимо або ж 12 денаро. За даними каталогів Краузе, сольдо карбували наступні італійські держави, що в другій половині ХІХ ст. об'єднанням утворили сучасну Італію: Генуя, Лукка, Горіція, Ломбардія і Венеція, Папська держава, Парма, Сардинія, Тоскана... Досить цікавими з нумізматичної точки зору є сольдо кількох номіналів із портретом Наполеона Бонапарта років Наполеонівського Королівства Італія (1805-1814 рр.).

Сольдо Італії | Soldo Italy

1 сольдо Італії = 1/20 ліри = 5 чентезимо або 12 денаро

монета Італії (Наполеонівське Королівство Італія): 5 Сольдо (Soldi) – 1812монета Італії (Наполеонівське Королівство Італія): 5 Сольдо (Soldi) – 1812

монета Італії (Наполеонівське Королівство Італія): 5 Сольдо (Soldi) – 1812

Сольдо Швейцарії | Soldo Switzerland

1 сольдо Швейцарії (кантон Тічино) = 1/20 франка = 12 денаро

Назва монети сольдо безсумнівно походить від найменування надзвичайно розповсюдженої свого часу древньої римської золотої монети – соліда. Відомі споріднені за етимологією назви монет – су, шилінг.

всі країни світу

монети України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини