КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет нумізматичний словник

СОМОНІ | SOMONI

Монета сомоні у грошовому обігу країн світу

Сомоні (тадж. «Сомонй», англ. «Somoni») – національна грошова одиниця центральноазіатської держави Республіка Таджикистан, що розташована між Киргизстаном, Узбекистаном, Китаєм та Афганістаном.

Таджицький сомоні введено в обіг у 2000 р. замість місцевого рубля. Поділяється валюта на 100 дірамів. Перші монети найменування, як і розмінні монети Таджикистану цього періоду, датовані 2001 роком та виготовлені в Російській Федерації, на монетному дворі м. Санкт-Петербург. Перед появою ювілейних/пам'ятних таджицьких монет, спочатку світ побачили обігові 1, 3 та 5 сомоні (мідно-нікелево-цинковий сплав). У 2011 р. випущено нову серію монет Таджикистану, в тому числі – й 1 сомоні в оновленому дизайні.

Сомоні Таджикистану | Somoni Tajikistan

1 сомоні Таджикистану = 100 дірамів

монета Таджикистану: 1 Сомоні (Somoni) – 2007монета Таджикистану: 1 Сомоні (Somoni) – 2007

монета Таджикистану: 1 Сомоні (Somoni) – 2007

Валюту сомоні названо на честь Ісмаїла Самані – засновника та першого правителя потужної на той час (ІХ-Х ст.) держави Саманідів (прототип сучасного Таджикистану). За рік до запровадження нової грошової одиниці, у 1999 р. було презентовано пам'ятну срібну монету в 20 таджицьких рублів, присвячену національному герою. Крім того, портрет Ісмаїла Самані розміщено на банкноті в 100 сомоні та монеті в 1 сомоні. Цікаво, що валюти сусідніх Киргизстану та Узбекистану – відповідно сом та сум, – мають дещо схожі назви, проте їхня етимологія зовсім інша (не має відношення до історичної персони).

всі країни світу

монети України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини