КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет нумізматичний словник

СУКРЕ | SUCRE

Монета сукре у грошовому обігу країн світу

Сукре (ісп. «Sucre») – колишня валюта Еквадору, що була у вжитку в 1884-2000 рр. Крім того, сукре (ісп. «S.U.C.R.E.: Sistema nico de Compensacin Regional» – «Єдина система регіональних взаєморозрахунків») є спільною для країн АЛБА грошовою одиницею (ісп. «ALBA: Alianza Bolivariana para los Pueblos de Nuestra Amrica» – «Боліваріанський альянс для народів нашої Америки»). Запроваджено у 2008 р. для безготівкових (на першому етапі) розрахунків між державами Альянсу: Венесуела, Куба, Болівія, Еквадор...

Запроваджено еквадорський сукре було ще у далекому 1884 році. Саме тоді побачили світ і перші монети даного найменування, викарбувані зі срібла на монетному дворі Heaton (Бірмінгем, Англія). Наступні понад століття монета випускалася регулярно, як і розмінні сентаво. У 2000 р. сталося достатньо рідкісне як для сучасного світу явище – держава добровільно відмовилася від використання власної валюти. Еквадор замість сукре запровадив долар США; було продовжено випуск лише дрібних монет – еквадорських сентаво нової серії. Проте після відмови від національної грошової одиниці нові сукре все ж таки кілька разів з'являлися – у формі пам'ятних золотих та срібних монет для нумізматів.

Сукре Еквадору | Sucre Ecuador

1 сукре Еквадору = 100 сентаво

монета Еквадору: 5 Сукре (Sucres) – 1991монета Еквадору: 5 Сукре (Sucres) – 1991

монета Еквадору: 5 Сукре (Sucres) – 1991

Еквадорську валюту сукре названо на честь одного із лідерів боротьби за незалежність іспанських колоній у Латинській Америці, президента Болівії Антоніо Хосе де Сукре, 1795-1830 рр. (ісп. «Antonio Jos Francisco de Sucre y Alcal»). Антоніо Сукре, будучи найближчим соратником Симона Болівара – очільника визвольного руху, керував військами, що безпосередньо звільняли територію сучасного Еквадору від іспанських колонізаторів.

всі країни світу

монети України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини