КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет нумізматичний словник

ТАНГА | TANGA

Монета танга у грошовому обігу країн світу

Танга (порт. «Tanga»): із другої половини XVII до середини ХХ ст. – розмінна монета рупії Португальської Індії (порт. «Estado Português da Índia»). Становила 1/16 рупії (до 1871 р. – 1/10) або ж 60 рейс. Спочатку це була дрібна срібна, потім – мідна, а ще пізніше – бронзова монета.

До другої половини ХІХ ст. танга випускалася на місцевому монетному дворі – на території Гоа. Як правило, номінал вказувався у форматі «60 REIS». Якість вироблених грошових знаків була досить низькою; більшість тогочасних монет Португальської Індії до наших днів не збереглися у гарному стані. Пізніше виготовлення монети перемістилося до метрополії. Так, починаючи з 1871 і завершуючи 1952 роком, танга з використанням найновіших на той час технологій карбувалася у Португалії – на Лісабонському монетному дворі. Вважається досить рідкісною монетою в Україні, проте нумізматичним раритетом назвати аж ніяк не можна: у 1947 та 1952 рр. з’явилися танги з тиражами відповідно 1 млн. та 9,6 млн. шт. Досвід показує, що в більшості скільки-небудь серйозних колекцій монет світу танга присутня. Здебільшого це – бронзові монети ХХ ст. з номіналами 1, 1/2, 1/4, 1/8, 1/12, а також мідно-нікелеві 2 та 4 танги.

Танга Індії | Tanga India

1 танга Індії = 1/16 рупії = 60 рейс

монета Португальської Індії: 1 Танга (Tanga) – 1952монета Португальської Індії: 1 Танга (Tanga) – 1952

монета Португальської Індії: 1 Танга (Tanga) – 1952

Назва монети танга у буквальному перекладі з португальської (tanga) означає «пов’язка на стегнах». Проте, напевно, таке трактування етимології даного терміну у контексті нумізматики є хибним. Більш вірогідною є версія Британської енциклопедії («Британіка»), яка наводить наступні відомості: tanga – древня срібна, а також золота монета Афганістану. Вплив культури Афганістану та Пакистану на землі північної та західної Індії, дійсно, був значним. Тому припущення про «афганські корні» походження назви монети Португальської Індії виглядає правдоподібним. Крім того, можлива спорідненість монети танга з тюркськими таньга та тенге, або ж із тибетською тангка.

всі країни світу

монети України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини