КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет нумізматичний словник

ТОЙЯ | TOEA

Монета тойя у грошовому обігу країн світу

Тойя (англ. «Toea») є сучасною розмінною монетою Папуа-Нової Гвінеї – держави в Океанії, що розташована у східній частині острову Нова Гвінея (захід острову належить Австралії). Становить соту частину місцевої валюти – кіни, запровадженої у 1975 р.

Перші тойї датовані 1975 р. Це були монети номіналів 1, 2, 5, 10 та 20 тойя. На монетному дворі The Franklin Mint (США) карбувалися дрібні монети підвищеної якості, призначені для реалізації нумізматам. У 1980 р. додатково презентовано металеві 50 тойя. Цікаво, що цей номінал випускається лише у формі пам'ятної/ювілейної монети Папуа-Нової Гвінеї: Південно-тихоокеанський фестиваль мистецтв (South Pacific Festival of Arts), ІХ Південно-тихоокеанські ігри (South Pacific Games), Срібний ювілей Банку (Silver Jubilee of Bank), 25-річчя державності (25-th Anniversary of Statehood)... У 2007 році монети номіналів 1 та 2 тойї вилучено з обігу через низьку купівельну спроможність.

Тойя Папуа-Нової Гвінеї | Toea Papua New Guinea

1 тойя Папуа-Нової Гвінеї = 1/100 кіни

монета Папуа-Нової Гвінеї: 10 Тойя (Toea) – 1976монета Папуа-Нової Гвінеї: 10 Тойя (Toea) – 1976

монета Папуа-Нової Гвінеї: 10 Тойя (Toea) – 1976

Назва монети тойя в перекладі з місцевої мови гірі-моту означає один із рідкісних різновидів морських раковин, що у домонетний період використовувались на острові в якості замінника грошей. Історично склалося, що інколи розмінну монету Папуа-Нової Гвінеї називають центом.

всі країни світу

монети України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини