КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет нумізматичний словник

ТУГРИК | TUGRIK

Монета тугрик у грошовому обігу країн світу

Тугрик (англ. «Tugrik», монг. «Тгрг») – незмінна грошова одиниця Монголії з моменту одержання незалежності на початку ХХ століття і по сьогоднішній день. Формально складається зі 100 мунгу; станом на 2013 р. розмінні монети вилучені з обігу.

Тугрик було запроваджено у 1925 р. замість монгольського долара (випускався виключно у формі банкнот). Монети Монгольської Народної Республіки (МНР) карбувалися на Ленінградському монетному дворі (СРСР). Більше того – їхній дизайн у значній мірі подібний до радянських монет. Перший тугрик як монета датований 1925 р.: був виготовлений зі срібла та містив легенди, виконані уйгурською абеткою (кирилиця на монгольських монетах використовується з 1945 р.). Надалі, з 1971 р., тривалий час випускалися виключно пам'ятні/ювілейні тугрики. Лише після зміни офіційної назви держави, з «МНР» на «Монголія», у 1994. світ побачила нова серія обігових монет – 20, 50, 100 та 200 тугриків. Паралельно для нумізматів масово виготовляються колекційні монети Монголії.

Тугрик Монголії | Tugrik Mongolia

1 тугрик Монголії = 100 мунгу

монета Монголії: 1 Тугрик (Tugrik) – 1981монета Монголії: 1 Тугрик (Tugrik) – 1981

монета Монголії: 1 Тугрик (Tugrik) – 1981

Назва «тугрик» походить від китайського «юань» (тривалий час Монголія входила до складу китайської Маньчжурії) та значить «круглий», «монета».

всі країни світу

монети України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини