КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет нумізматичний словник

ЮАНЬ | YUAN

Монета юань у грошовому обігу країн світу

Юань (англ. «Yuan», кит. «元») – сучасна грошова одиниця Китаю (Китайської Народної Республіки, КНР – з моменту заснування у 1949 р.). З 1969 р. носить офіційну назву «Юань Женьміньбі» (англ. «Renminbi», або ж «Народні гроші»). Складається з 10 цзяо або ж зі 100 финів. Є однією з п’яти найбільш розповсюджених валют у світі. Деякі джерела, зрідка, юанем називають долари Тайваню і Гонконгу, а також патаку Аоминю (Макао). Річ у тім, що в китайській мові термін «юань» вживають для позначення грошових одиниць будь-яких країн, а вищезгадані території є саме китайськомовними. У міжнародній же практиці юанем прийнято вважати лиш валюту КНР.

Вперше юань з’явився в 1835 році у формі срібних монет. Проте основною на той час лишалася інша грошова одиниця – лян (таель). До 1933 р. для розрахунків використовувались ямби – злитки срібла різної ваги; вага рахувалася саме в лянах, що виконували роль як міри ваги, так і грошей. Також масово карбувалася дрібна монета Китаю – бронзовий литий кеш. Поступово юань зайняв роль основної китайської валюти. До утворення КНР емісією власних юанів (місцевих різновидів) займалися різні китайські провінції: Аньхуі, Хебей, Хунань, Юньнань… З 1948 р. розпочинається випуск єдиного юаня.

Юань Китаю | Yuan China

1 юань Китаю = 10 цзяо = 100 финів

монета Китаю: 1 Юань (Yuan) – 1996монета Китаю: 1 Юань (Yuan) – 1996

монета Китаю: 1 Юань (Yuan) – 1996

Ієрогліф 圓, яким позначається назва монети юань, буквально перекладається як «круглий», «кругла монета». До речі, цей ієрогліф використовується лиш у фінансових документах та інших формальних випадках для мінімізації вірогідності помилки. Зазвичай же юань записується як 元, тобто – у спрощеній, більш зручній, формі. У побуті ж юань часто називають ще по-іншому – куаєм. Цікаво, що від юаня походять назви валют Японії, Кореї та, в певній мірі, Монголії: відповідно – єна, вона та тугрик.

всі країни світу

монети України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини