каталог монет Колекція монет світу Деми Юрія нумізматичний словник

ЯК, ДЕ ТА КОМУ ПРОДАТИ МОНЕТИ НАЙДОРОЖЧЕ?


Хто купує монети? – Кілька порад з продажу нумізматичного матеріалу.

FAQ для нумізматів

Ці питання, напевно, чую від оточуючих найчастіше – відразу ж після з’ясування їхньої ціни. І річ не тільки в тому, що практично у кожної людини, навіть далекої від нумізматики, вдома по шухлядам, скарбничкам («копілкам»), вазам, всіляким закуткам валяються монети СРСР, імператорської Росії, «заморські» центи, євроценти, злоті, сантими, пенси… Це і згадки про закордонні подорожі (свої або ж рідних та близьких), і випадкові знахідки на городі чи дачі, і підкинута решта з магазину під виглядом наших копійок, і спадки нумізматів-дідусів.

Причина таких питань ще криється й у іншому аспекті: увесь Інтернет рясно всіяний повідомленнями про захмарну ціну на деякі українські монети з обігу. І кожен другий читач таких опусів свято вірить у свою вдачу. Вірить, що пощастило саме йому… що саме його найзвичайнісінькі 25 копійок 1992 року – раритет.

продаж монет

Але змушений розчарувати: у 99% випадків власники монет на продаж, далекі від нумізматики, бажають продати рядову «ходячку» (українську, іноземну або ж старовинні потерті мідяки), вартість якої – кілька гривень за жменю. Причина проста: дійсно рідкісні, цінні екземпляри вже давно осіли по більш чи менш серйозних колекціях.

Тим не менше, повернемося до головного питання – як продати монети? Той, хто давно і серйозно займається нумізматикою, відповідь знає краще мене. Спробую допомогти порадою всім іншим.

Якщо у вас з’явилося непереборне бажання таки продати свої монети, раджу:

  1. Спочатку, враховуючи мій особистий меркантильний інтерес :), прошу завітати на ось цю сторінку сайту і запропонувати монету мені (там описані всі умови).
  2. Зареєструватися на NewAuction /попередник, Aukro, припинив існування 1 жовтня 2016 р./ і спробувати продати монети саме на цьому онлайн-аукціоні. Багато потенційних покупців. Надійна система захисту угод. Зручно. – Особисто мною придбано там (Aukro + NewAuction) процентів 90 всієї колекції. Рекомендую для купівлі монет. Продавати, зізнаюся відверто, не пробував.
  3. Звернути увагу на Violity: сам жодного разу там не купував і не продавав, але знайомі наполегливо рекомендують цей Інтернет-майданчик для пошуку зацікавлених нумізматів.
  4. Спробувати знайти потенційний інтерес на сторінках спеціалізованих груп у соцмережах. Як приклад, у VK є спільноти (варіант – «Нумізмати Вінниччини»), де щодня розміщуються пропозиції із послідуючим інтересом до них з боку колекціонерів або ж посередників.
  5. Дошки оголошень (OLX або всілякі суто регіональні різновиди).
  6. Відвідати у реальному житті (офлайн) чергову зустріч колекціонерів вашого міста і спробувати продати свої монети з рук у руки. У Києві особисто я час від часу буваю на Нивках (поблизу станції метро «Нивки», щосуботи та щонеділі в першій половині дня).

Кожен із запропонованих мною варіантів має свої переваги та недоліки. Остаточний вибір шляху продажу монет – лише за вами. Думайте і не поспішайте.

Якщо виникнуть додаткові питання чи зауваження, пишіть – спробую відповісти: demayuriy@gmail.com.