КОЛЕКЦІЯ МОНЕТ ДЕМИ ЮРІЯ | МОНЕТИ 99,9% КРАЇН СВІТУ

каталог монет Герб Габону нумізматичний словник

монети Габону | Gabon coins

1 Франк CFA = 100 Сантимів

Середня вартість монет розрахована в USD за курсом НБУ на дату фіксації. Ціни вказані виключно для ознайомлення. Монети з приватної колекції.

Республіка Габон 1960- 1

Африканський франк або франк CFA було введено в обіг у 1945 році. Назвою "франк CFA" позначають дві грошові одиниці: західноафриканський та центральноафриканський франки. Обидва мають ідентичний обмінний курс відносно євро, але західноафриканський франк ("Communaute financiere d'Afrique" - "Африканський фінансовий союз"; Бенін, Буркіна-Фасо, Гвінея-Бісау, Кот-д'Івуар, Малі, Нігер, Сенегал, Того) не є платіжним засобом у країнах обігу центральноафриканського франку ("Cooperation financiere en Afrique centrale" - "Фінансове співробітництво в Центральній Африці"; Габон, Екваторіальна Гвінея, Камерун, Республіка Конго, Центрально-Африканська Республіка, Чад) та навпаки. За даними Стандартного каталогу монет світу Краузе (Standard catalog of world coins, Krause Publications) перші монети Габону датовані 1960 роком - роком одержання незалежності від Франції; у 20-х роках ХХ століття було випущено токени з легендою англ. "Gabon".

- Республіка Габон (1960-): 1 Франк CFA = 100 Сантимів -

100 Франк - 1978 - Габон100 Франк - 1978 - Габон

100 Франків (Francs) - 1978 - нікель - 25 мм - три африканські антилопи (інші назви: західна канна, східно-африканський іланд)
Banque des Etats de l'Afrique Centrale - Банк держав Центральної Африки
- ціна монети: $5,0 -

up
франк всі країни світу franc